kocrik10Fašiangové obdobie nám spríjemnilo predstavenie divadelného krúžku O kocúrikovi a troch myškách. Malí divadelníci nás nesklamali a opäť predviedli skvelý výkon. S úlohou kocúrika si skvele poradila prváčka Kristínka Ráztočná z 1.A, jeho mamičku rovnako dobre zahrala Miška Čapkovičová z 3.A. Myšky, ktoré neustále provokovali kocúrika zvládli šikovné herečky z 3.B, Katka Ohrádková, Lenka Kubáňová a Sonička Jánošíková.

zlesaci3zlesaci1V utorok 19. 2. 2019 popoludní do našej školy zavítalo Múzeum na  kolesách. Pre našich malých bádateľov a všetkovedkov si pripravili zaujímavý program s názvom "Zálesák". Zábavnou formou sa dozvedeli  ako prežiť v prírode, čo si treba zbaliť na túru, ako prežiť v lese v  prípade  dažďa i veľkého snehu. Do celého programu boli zapojení aj  naši žiaci, a  tak sa hravou formou a hraním rôznych rolí dozvedeli  naozaj veľa  užitočných rád. Ďakujeme za skvelý program a tešíme sa  na ďalšie vystúpenia.

p0

Počasie nám prialo, keď sme sa dňa 18.2.2019 vybrali z krúžku Bádateľ na celodenný výlet za zábavou a poznaním. Hoci cesta  trvala tri hodiny, stálo to za to.  Autobus nás doviezol do Bachledovej doliny, kde sme sa vyviezli lanovkou ku "Chodníku korunami stromov." Chodník vo výške 25 metrov a dĺžke 600 metrov sa nachádza uprostred Pieninského parku. Je z dreva a možno z neho obdivovať nádherné scenérie okolitého parku, či zabaviť sa na náučných aktivitách. Doviedol nás až ku vyhliadkovej veži, z ktorej vo výške 32 metrov sme obdivovali štíty Belianskych Tatier, Pieniny i Zamagurie. Skúšku odvahy sme zložili, keď sme vstúpili na sieť na samom vrchu vyhliadky. A nezabudli sme sa prejsť aj na menšiu vyhliadku neďaleko chodníka. Ani nevieme ako ubehol čas a my sme sa museli pobrať domov. Ale nezabudli sme si niečo kúpiť na pamiatku, čo nám bude stále pripomínať tento krásny deň.

O tom, že tento rok Vianoce zachránil dobrý skutok dievčatka Soni, nám zahrali starší členovia divadelného krúžku. Ku skúsenej Miške Martinkovej, Márii Kláre Čapkovičovej a Dárii Maňkovej pribudli tento rok Kristián Ceconík a Veronika Herceghová.

star1     star2     star3     star4

R Vianoce2R Vianoce6Žiaci z krúžku Šikovné ruky si predvianočné obdobie vychutnávajú plnými dúškami a poctivo sa pripravujú na Mikuláša a advent. Posúďte sami.

DK1DK4Divadelný krúžok si aj tento školský rok pripravil pre nás prekvapenie v podobe divadelného predstavenia Zvieratká na dvore. Svoje herecké umenie nám predviedli popri Katke Ohrádkovej, Lenke Kubáňovej a Soničke Jánošíkovej aj nové tváre, Miška Čapkovičová z 3.A a Kristínka Ráztočná z 1. A triedy.

MB Byta1MB Byta6Žiaci z Centra voľného času navštívili v stredu 14. 11.  sobášny palác v Bytči. V škole malého stopára si najskôr vypočuli prednášku na tému "Život lesných zvierat". Potom sa  zoznámili so zvieratkami, vypočuli si ich hlasové prejavy a spoznali stopy, ktoré zanechávajú ako odtlačky v zemi. Veľkú radosť mali, keď si mohli chytiť a pohladkať medveďa, jeleňa, či malú veveričku. Svoju zručnosť si vyskúšali pri tvorbe odtlačkov.

vkAj deti z výtvarného krúžku svojimi prácami prispievajú ku skrášľovaniu našej školy. Na krúžku sa stretávajú  s kamarátmi, kde si spoločne rozvíjajú rôzne výtvarné techniky a ich práce zdobia najskôr chodby školy a potom aj ich izbičky doma. Naozaj sú všetky veľmi šikovné a veľká pochvala patrí prváčikom, ktorí sa nezľaknú žiadnej techniky :-)