O tom, že tento rok Vianoce zachránil dobrý skutok dievčatka Soni, nám zahrali starší členovia divadelného krúžku. Ku skúsenej Miške Martinkovej, Márii Kláre Čapkovičovej a Dárii Maňkovej pribudli tento rok Kristián Ceconík a Veronika Herceghová.

star1     star2     star3     star4

R Vianoce2R Vianoce6Žiaci z krúžku Šikovné ruky si predvianočné obdobie vychutnávajú plnými dúškami a poctivo sa pripravujú na Mikuláša a advent. Posúďte sami.
 
 
 
 

DK1DK4Divadelný krúžok si aj tento školský rok pripravil pre nás prekvapenie v podobe divadelného predstavenia Zvieratká na dvore. Svoje herecké umenie nám predviedli popri Katke Ohrádkovej, Lenke Kubáňovej a Soničke Jánošíkovej aj nové tváre, Miška Čapkovičová z 3.A a Kristínka Ráztočná z 1. A triedy. 

MB Byta1MB Byta6Žiaci z Centra voľného času navštívili v stredu 14. 11.  sobášny palác v Bytči. V škole malého stopára si najskôr vypočuli prednášku na tému "Život lesných zvierat". Potom sa  zoznámili so zvieratkami, vypočuli si ich hlasové prejavy a spoznali stopy, ktoré zanechávajú ako odtlačky v zemi. Veľkú radosť mali, keď si mohli chytiť a pohladkať medveďa, jeleňa, či malú veveričku. Svoju zručnosť si vyskúšali pri tvorbe odtlačkov.

vkAj deti z výtvarného krúžku svojimi prácami prispievajú ku skrášľovaniu našej školy. Na krúžku sa stretávajú  s kamarátmi, kde si spoločne rozvíjajú rôzne výtvarné techniky a ich práce zdobia najskôr chodby školy a potom aj ich izbičky doma. Naozaj sú všetky veľmi šikovné a veľká pochvala patrí prváčikom, ktorí sa nezľaknú žiadnej techniky :-)

ruky1ruky3Naše ručičky vôbec nezaháľajú a dokážu vytvoriť krásne veci, ktoré potešia nielen oči, ale aj srdiečko. ruky2

Naši starší bádatelia sa vo štvrtok 8. novembra zmenili na remeselníkov. Vyskúšali si prácu na hrnčiarskom kruhu, keramikárstvo, plstenie i papierové pletenie. Remeselno-vzdelávacie dielne mali aj svojich majstrov z Krajského kultúrneho strediska v Žiline. Bolo zaujímavé vyskúšať si tieto remeslá, ktoré v nás podporili kreativitu, dali nám možnosť umeleckého vyjadrenia a naučili nás základným remeselným zručnostiam.

Naši bádatelia navštívili Festival vedy plný interaktívnych ukážok a prezentácií slovenských vedcov, výskumníkov a inovátorov v priestoroch Aupark Shopping Center v Žiline. Elektrickú 4-kolku roboty a robotiku, 3D tlačiareň či drony prezentovala Žilinská univerzita. Nazreli sme i do sveta virtuálnej reality i robotiky. Úspešní boli žiaci i v mnohých súťažiach, z ktorých si odniesli hodnotné ceny. Dokonca sme sa mohli otestovať aj  poskytovaní prvej pomoci. No a na záver dňa sme navštívili Street food festival