Žiaci z krúžku Malý bádateľ a Všetkovedko si vyšli do prírody, aby mohli spoznávať jej dary, krásu a zisťovať, aké zmeny sa na jeseň v prírode dejú. Popri tom sme sa zastavili v obore pre diviaču zver, ktorú deti s radosťou prikrmovali a sledovali ich správanie pri tejto činnosti. V krásnej jesennej prírode sme načerpali novú energiu a chuť spoznávať prírodu naďalej a chrániť si ju.

turistika1 turistika2 turistika3 turistika4

 

ik4ik8Na krúžku Šikovné ruky pracujeme v plnom nasadení. Využívame všetok materiál, papier, plast, látky, vlnu a pracujeme aj s odpadovým materiálom. Podarilo sa nám vyrobiť stojany na pastelky, peračníky, zápich do kvetináča v tvare strašiaka, vrtuľku na určenie smeru vetra a dúfam, že našimi šikovnými prštekmi vytvoríme veľa krásnych vecí.

Po prázdninách sme sa opäť vrátili do školských lavíc. Tiež sa zahájila aj krúžková činnosť na našej škole. Malí bádatelia a Všetkovedkovia vyrazili 21. 9. do miestnej časti našej obce pod Ivor, kde sa veľmi radi vracajú. Čakala ich tu skvelá opekačka, rôzne hry na ihrisku a kto sa nebál, vybral sa aj do lesa na hríbiky.Opäť sme si toto popoludnie skvele užili a tešíme sa na ďalšie akcie.

V1 V2  V3 V4

   V5 V6 V7

hrad1Poznáte príbeh o krásnej Hedvige, ktorú uniesli lúpežní rytieri Ján a Rafael Podmanický? Ak nie, navštívte Považský hrad a dozviete sa viac. My sme ho preskúmali 23.9.2020. Hrad je síce zrúcanina, ale zachované múry dýchali históriou. Najviac sa nám páčila priestranná bašta a výstup na mostík s ďalekohľadom. Vďaka nemu sme si mohli bližšie pozrieť aj obec Považské Podhradie a jeho okolie – Veľký a Malý Manín, Manínska tiesňava, výbežok Veterných hôľ.  Našu prehliadku tohto nádherného miesta sme ukončili opekaním špekačiek, slaninky, chleba, či cukríkov Marshmalow na vystavanom ohnisku pod hradom. Nechcelo sa nám odchádzať, ale počasie nás vyhnalo :O) Rozlúčili sme sa v duchu a sľúbili, že sa niekedy vrátime.

  14A  Kliknutím na obrázok sa zobrazí naša fotogaléria. :O)

anjel1anjel2Divadelný krúžok pripravil pre svojich spolužiakov vianočné prekvapenie, divadielko o Anjelikovi Striebrovláskovi. Popri známym divadelníčkam, štvrtáčkam Katke Ohrádkovej a Miške Čapkovičovej, druháčkam Linde Nemčákovej, Nele Ivoríkovej a Kristínke Ráztočnej  sa predstavili nové tváre divadelného krúžku, štvrtáčka Betka Petrovská a prváci Sárka Farkasová a Paťko Málik. To, že svoje role zahrali výborne všetci účinkujúci svedčal aj dlhý potlesk. Na divadelko sa prišli pozrieť aj naši kamaráti z materskej škôlky.

sarkany

 

 

K jeseni patria aj  šarkany. Vedia o tom aj naši najmenší bádatelia, ktorí ich boli púšťať v piatok 8.novembra. Počasie im prialo, svietilo slniečko a vietor na kopci poriadne vydúval. Preto sa šarkany mohli ukázať v plnej svojej kráse. 


L9

 Množstvo zážitkov sme zažili dňa 19.10.2019, keď sme navštívili neďalekú Lietavu. Konkrétne sme sa pol hodinku prešli tichým lesom až ku hradu. Hoci je to zrúcanina, prehovorila nám do duše. Nádherné scenérie hradu i okolia sme obdivovali viac ako hodinu. Neobišli sme ani expozíciu otvorenú priamo v hrade a prečítali sme si o histórii hradu, vrátili sa o pár sto liet dozadu a vyskúšali si život na hrade ako páni. :O) Kúpili sme si i pár vecí na pamiatku a chceli by sme sa poďakovať neziskovej organizácii - Združeniu na záchranu lietavského hradu - za možnosť spoznať hrad bližšie. Na ceste späť sme sa zastavili, či posedeli na kamennom dvojkresle, za ktorým je vidieť celú našu turistickú trasu na hrad i hrad samotný. Čo nás čaká nabudúce? Uvidíme....

 FOTOGALÉRIA

beckov3beckov4V piatok 18. 10. 2019 sa naše deti z Centra voľného času vybrali na potulky za poznávaním slovenských hradov. Najskôr navštívili známu, legendami opradenú zrúcaninu hradu Beckov. Vypína sa na strmom 60 metrovom brale v obci Beckov na západnom Slovensku. Vynikajúci sprievodca deti zaujal rozprávaním nielen legiend, ktoré sa k nemu viažu, ale aj príbehmi o živote na tomto hrade a jeho majiteľoch. Po prehliadke hradu a nákupe suvenírov sme sa vybrali na ďalší náš hrad. Tento hrad je dominantou nielen Trenčína, ale celého Považia. V dolnej časti hradu sme si pozreli kasárne, hladomorňu, delovú baštu aj studňu lásky. Po vystúpení do Matúšovej veže sa nám naskytol krásny výhľad na mesto Trenčín. Domov sme sa vrátili až večer plní zaujímavých informácií z našich dejín.

 

beckov1  beckov2  trencin5  trencin6

MBVS1MBVS2V utorok 15. 10. 2019 sa žiaci z krúžkov Malý bádateľ a Všetkovedko vybrali autobusom do miestnej časti našej obce - pod Ivor. V areáli bývalej školy sa zahrali rôzne športové hry a spoznávali krásy okolitej prírody vychádzkou do lesa. Popoludnie ukončili chutnou opekačkou.