beckov3beckov4V piatok 18. 10. 2019 sa naše deti z Centra voľného času vybrali na potulky za poznávaním slovenských hradov. Najskôr navštívili známu, legendami opradenú zrúcaninu hradu Beckov. Vypína sa na strmom 60 metrovom brale v obci Beckov na západnom Slovensku. Vynikajúci sprievodca deti zaujal rozprávaním nielen legiend, ktoré sa k nemu viažu, ale aj príbehmi o živote na tomto hrade a jeho majiteľoch. Po prehliadke hradu a nákupe suvenírov sme sa vybrali na ďalší náš hrad. Tento hrad je dominantou nielen Trenčína, ale celého Považia. V dolnej časti hradu sme si pozreli kasárne, hladomorňu, delovú baštu aj studňu lásky. Po vystúpení do Matúšovej veže sa nám naskytol krásny výhľad na mesto Trenčín. Domov sme sa vrátili až večer plní zaujímavých informácií z našich dejín.

 

beckov1  beckov2  trencin5  trencin6