Dňa 17.12. v našej materskej škole zavládla pravá vianočná atmosféra. Na sviatočne prestretom stole nechýbali medovníčky, ktoré sme si sami napiekli, med, vianočné oblátky, oriešky, ovocie a domáce vianočné pečivo. Celé posedenie sa nieslo vo sviatočnej atmosfére, zaspievali sme si koledy, rozkrojili jabĺčko a porozprávali sme sa o zvykoch a tradíciách na Vianoce.

Každý z nás sa teší na príchod Vianoc. Ako tradične, k Vianociam nesmie chýbať vianočné pečenie. Aj tento rok deti v našej materskej škole piekli tradičné medovníčky. Naša materská škola sa premenila na malú vianočnú pekáreň plnú krásnych vôní. Tento predvianočný čas, bol pre nás veľmi príjemný, nakoľko sme sa všetci veľmi tešili na vianočné sviatky.

V predvianočný čas našu materskú školu navštívili miestne Rovňanské spevule, ktoré nám porozprávali  tradičné zvyky na Vianoce v našej obci. Za sprievodu heligonkára si spolu s deťmi zaspievali ľudové piesne a koledy.

Dňa 12.12 sa v našej materskej škole uskutočnilo bábkové divadlo „Od Lucie do Vianoc“. Deti  sa prostredníctvom divadla preniesli do dávnych čias a spolu s postavami spoznávali  tradície našich starých rodičov.

Dňa 11.12 naše deti dostali pozvanie od žiakov základnej školy na divadelné predstavenie „Anjelik Striebrovlások“. Deti pozvanie s radosťou prijali a užili si vystúpenie o malom anjelikovi. Anjelik deťom zvestoval posolstvo Vianoc o tom, že k sebe musíme byť dobrý a navzájom si pomáhať. Každý dobrý skutok je vždy odmenený.

Mikuláš ani tento rok neobišiel našu Materskú školu. Deti navštívil spolu s čertom a s dvoma anjelikmi. Naše deti si pre Mikuláša pripravili množstvo krásnych básní a piesní o Vianociach, aby potešili Mikuláša. Mikulášovi sa vystúpenie veľmi páčilo a za to ich obdaroval sladkými balíčkami. Deti boli statočné a zvládli vystúpenie aj pred čertom. Domov si odniesli nielen sladkú odmenu, ale aj pekný zážitok zo stretnutia s Mikulášom.

.Dňa 28.11. našu materskú školu navštívil ujo včelár, ktorý nám porozprával niekoľko zaujímavostí o včelách a ich usilovnej práci. Zoznámil ich s pomôckami na výrobu sviečok zo včelieho vosku a všetky deti si mohli vyrobiť vlastnú sviečku. Deti pracovali usilovne ako včielky a ich odmenou bola krásna a voňavá sviečka.

V jednej prekrásnej krajine bol jeden les, tento les však nebol obyčajný. Bol to čarovný les v ktorom sa dialo mnoho čarovných vecí. A v tomto lese sa ocitla naša materská škola a prežila opäť neobyčajný deň, v ktorý sa všetky deti premenili na rozprávkové bytosti – víly a škriatkov. Všetci kamaráti prežili čarovné chvíle plné radosti a zábavy. Rozlúčili sme sa s Pani Jeseňou a pripravili sa na zimné chvíle.

Jeseň nám ponúka veľa príležitostí pre aktivity s deťmi. Jednou z nich je aj púšťanie šarkanov, ktoré neodmysliteľne patrí k jeseni. Počasie nám prialo, svietilo slniečko a fúkal vetrík, vďaka ktorému šarkany lietali poriadne vysoko. Spoločne sme strávili príjemné dopoludnie, obohatené o edukačné aktivity súvisiace s jeseňou.