V pondelok 28.6 sa v našej materskej škole uskutočnila rozlúčka predškolákov s materskou školou, kamarátmi, pani učiteľkami a celým personálom. Každý rok opúšťajú našu škôlku predškoláci, ktorí v ďalšom školskom roku nastupujú na novú životnú cestu do školy za novými vedomosťami a poznatkami. Motýliky sa predstavili divadielkom Ako princ Miško ku šťastiu prišiel, Lienočky zarecitovali krásne básničky, zaspievali piesne a zahrali scénku Ide Anča do školičky. Včielky sa predstavili ľudovým tančekom a zaspievali pieseň. Všetci prešli poslednou vedomostnou skúškou a  spoločne zložili sľub predškolákov. Poslednou piesňou na rozlúčku, zaspomínali na spoločné chvíle strávené v materskej škole a spolu s ostatnými škôlkarmi ukončili našu milú slávnostnú rozlúčku. Na pamiatku dostali knižku, ktorá im bude pripomínať čas strávený v materskej škole.

Budúcim prváčikom prajeme vykročenie správnou nohou a úspešný začiatok prváckeho  života.

Našim cieľom bolo upriamiť pozornosť detí na ľudové remeslo – drotárstvo, ktoré je pre našu obec charakteristické a známe po celom svete. Deti mali možnosť vidieť figurínu drotára v kroji s krošňou na chrbte, rôzne výrobky z drôtu a drotárske náradie. Ľudové piesne a zvyky sme deťom priblížili choreografiou v miestnom nárečí. Navštívili sme Múzeum Drotárie, poznávali staré drevenice a typickú architektúru našej obce.

Deň otcov je sviatkom všetkých otcov, preto sme aj my nezabudli na tých našich. Vyrobili sme im malý darček z lásky, pripomenuli sme im, že sú pre nás výnimoční a vyjadrili sme im svoju lásku, vďačnosť a úctu.

Tak oteckovia, všetko najlepšie!

1.jún deti z našej materskej školy netrpezlivo očakávali. Tento deň sme strávili na futbalovom ihrisku Nivy. Bol plný radosti, veselosti a prekvapení.                               Najskôr nás navštívili štvornohí kamaráti s pani PhDr. Mgr. Martinou Čontofalskou Michalkovou z neziskovej organizácie Zmysel života. Deti strávili spoločné chvíle so psíkmi pri kanisterapii. Doplnili si svoje vedomosti o ich štvornohých priateľoch a zapájali sa do hier so psíkmi. Veľmi sa nám páčili sučky Víla a Energy. Neskôr sme si oddýchli a spapali, čo nám mamičky nabalili. Deti prejavovali radosť zo súťaživých hier v kolektíve, hrali sa rôzne pohybové hry, chlapci hrali futbal a dievčatá sa hrali lúčne hry so spevom a vili si venčeky. Deťom veľmi chutil obed v prírode, ktorý nám pripravili tety kuchárky a mali zážitok z toho, že obedovali z vlastných rozprávkových tanierikov.

Na záver boli odmenené peknými darčekmi a odchádzali z ihriska unavené, ale plné zážitkov.

Na konci mesiaca máj nám bolo veselo.

Máj tradične váľali mládenci z našej deviatej triedy za pomoci pána školníka a doprovodu heligonkárov.  Túto úlohu zvládli zodpovedne a veľmi rýchlo. A ako sa patrí na záver bola aj hostina a tancovačka.

V rámci týždňového projektu deti poznávali rastliny a živočíchy žijúce pri vode, vytvárali si k nim kladný vzťah, zdôvodňovali význam prírodného prostredia na základe pozorovania   a zážitkov z prírody. Za pomoci pracovných listov, prezentácií a encyklopédií  sme si porozprávali, aké zvieratá žijú pri vode aj vo vode, ako aj o kolobehu vody v prírode. Vďaka našim   prácam sme si do materskej školy preniesli kúsok  prírody, čím nám vznikla scenéria života pri vode.

Prežili sme krásny týždeň plný radosti spojený so spevom, hrami a rôznymi aktivitami

Opäť sme sa zapojili do ďalšej celoslovenskej výtvarnej súťaže detí predškolského veku OBRÁZOK PRE DARINKU – JARNÝ VÁNOK. Deti použili rôzne výtvarné techniky: kresba, maľba aj iné kombinované techniky. Deťom a ich krásnym prácam držíme palce, aby sa organizátorom páčili.

Strom, tráva, zelenina, kvet - zo semienka príde na svet.

Svetlo, pôda, teplo, voda - to rastlinke život dodá.

V mesiaci máj sme sa zahrali na „ malých záhradníkov“. Deti si vysiali do kvetináčov so zeminou semiačka byliniek a  zeleniny. Už po pár dňoch zažívali viditeľný úspech a mohli  pozorovať, ako z veľmi malých výhonkov vyrástli veľké rastlinky. Nezabudli, že semienka potrebujú vodičku a teplo.

Pri uskutočnení pokusu si deti upevňovali pozorovacie schopnosti. Pomocou mikroskopu a lupy zisťovali, ako sa semienka správajú, ako reagujú a aké sú vhodné a nevhodné podmienky a prostredie na klíčenie.

V rámci týždennej témy Zvieratká a ich mláďatkásme 10.5.2021 s deťmi navštívili hospodárstvo p. učiteľky Lenky, ktorá nám umožnila vidieť rôzne zvieratká a ich mláďatká. Mali sme možnosť vidieť, nakŕmiť a pohladkať zajačiky, sliepočky a dokonca sme videli aj vajíčka, z ktorých sa vyliahnu malé kuriatka. Pre deti  MŠ to bol veľký zážitok, preto ďakujeme pani učiteľke Lenke za prijatie a ochotu.