V rámci Dňa Zeme, ale hlavne v prospech čistého životného prostredia sme sa rozhodli  prispieť aj my svojou troškou. ,,Vyzbrojení “ odpadovými vrecami a rukavicami sme sa pustili do znečisteného okolia lesnej studničky. Svojou šikovnosťou a odhodlaním sme prispeli  ku krajšiemu a zdravšiemu prostrediu našej dediny.

„Stal sa zázrak maličký, láska si vždy nájde cestičky.....” Dňa 28.3. v dopoludňajších hodinách nás navštívilo divadlo Teatro z Bratislavy. Predstavili sa nám s veselou rozprávkou o pyšnej opičke, ktorá vymenila svoju pýchu za lásku. Zachránila slávika a jej srdce bolo zrazu väčšie a otvorené pre všetkých.                                                                                          

Práca s detskou literatúrou prispieva k utváraniu  základného literárneho vzdelania a k osvojovaniu si základov kultivovanej spisovnej reči. Z tohto dôvodu sa v našej MŠ už tradične organizuje prehliadka v prednese detskej poézie „Mám básničku na jazýčku”. Presvedčili sme sa o tom, že v našej materskej škole rastú šikovní recitátori. I tie najmenšie deti pri prednese prejavili odvahu i zdravé sebavedomie a bolo vidieť, ako sa tešia z vlastného úspechu.

Košikárstvo je jedno z najstarších remesiel, ktoré v nezmenenej forme prežilo až do súčasnosti. Prútie bolo v minulosti najrozšírenejším košikárskym materiálom. Pre súčasnú výrobu sa používa najčastejšie pedig. V tvorivých dielňach mali deti možnosť spoznať postup pri výrobe košíka a rôznych drobných ozdôb (zvonček, korbáč, venček...)

Deti z divadelného krúžku nám zahrali rozprávku o lenivom kocúrikovi a nezbedných myškách. Veselá rozprávka sa deťom veľmi páčila a už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie rozprávky.

 

„Na známosť sa všetkým dáva, že našu rozprávkovú krajinu bál otvára.“

 Aj tento rok sa naša materská škola premenila na krásnu rozprávkovú krajinu a vo víre tanca sa nám predstavili masky od výmyslu sveta.

Naše deti z materskej školy mali možnosť navštíviť miestneho rezbára pána Bátorka v jeho rezbárskej dielni. Pútavo im porozprával o rezbárskom remesle, ukázal náradie, ktoré  pri svojej práci potrebuje a aké druhy dreva najčastejšie používa. V tvorbe p.Bátorka sa najčastejšie prelínajú predovšetkým motívy prírody a náboženstva, ktoré sú jeho najčastejšou inšpiráciou.

Aj vďaka takýmto ľuďom, a ich vášni k drevu, toto krásne remeslo stále žije.

Dlho očakávaná snehová nádielka konečne prišla. A my sme ju hneď aj využili.  S radosťou sme využili bielu perinu na bobovanie, otužovanie a guľovanie. Veríme, že Perinbaba nám ešte dopraje krásne biele dni, v ktorých sa budeme môcť vyšantiť a naplno si užiť toto nádherné ročné obdobie.

Dňa 18.12. sme si s deťmi v našej materskej škole pripravili vianočné posedenie. Na sviatočne prestretom stole nechýbali vianočné oblátky, med, jabĺčka, oriešky a medovníčky, ktoré si deti predtým samé napiekli. Pani zástupkyňa deťom porozprávala o vianočných  zvykoch a tradíciách, rozkrojili sme si  jabĺčko a zaspievali koledy. Príjemnú atmosféru nám dotvárali vianočné melódie.