Dlho očakávaná snehová nádielka konečne prišla. A my sme ju hneď aj využili.  S radosťou sme využili bielu perinu na bobovanie, otužovanie a guľovanie. Veríme, že Perinbaba nám ešte dopraje krásne biele dni, v ktorých sa budeme môcť vyšantiť a naplno si užiť toto nádherné ročné obdobie.

Dňa 18.12. sme si s deťmi v našej materskej škole pripravili vianočné posedenie. Na sviatočne prestretom stole nechýbali vianočné oblátky, med, jabĺčka, oriešky a medovníčky, ktoré si deti predtým samé napiekli. Pani zástupkyňa deťom porozprávala o vianočných  zvykoch a tradíciách, rozkrojili sme si  jabĺčko a zaspievali koledy. Príjemnú atmosféru nám dotvárali vianočné melódie.

V tomto predvianočnom čase sa našou MŠ šírila vôňa sladučkých medovníčkov. Porozprávali sme sa o rôznych tradíciách a zvykoch a o pečení rôznych typických vianočných dobrôt. Pripravené cesto sme si vyvaľkali a deti už s radosťou vykrajovali hviezdičky, srdiečka, rybky domčeky a rôzne iné figúrky. Pred pečením sme si medovníčky natreli vajíčkom a vyzdobili orieškami a mandľami. Pri práci nám samozrejme zneli vianočné koledy.

V utorok 11.decembra vítala rozžiarená a slávnostne vyzdobená materská škola svojich hostí sviatočnou náladou, spevom kolied, básňami a vianočnými piesňami. Všade vládla príjemná a radostná atmosféra.

Touto piesňou sme privítali v materskej škole dňa 6.12. vzácnu návštevu. Po dlhom čakaní, ktoré predchádzalo tomuto dňu, sa deti konečne dočkali a PRIŠIEL MIKULÁŠ!

Deti predviedli krásne pásmo básní a piesní, ktoré si poctivo pre Mikuláša pripravili. A potom prišla tá dlho očakávaná chvíľa rozdávania balíčkov. Prekvapenie, ktoré nám priniesol, nás všetkých veľmi potešilo.

Dňa 5.12. sme v spolupráci ZŠ s MŠ absolvovali netradičný výchovný koncert s vianočnou tematikou. Traja mladí hudobníci zo skupiny 4EWER nám vo svojich rapových piesňach priblížili čas od Mikuláša do Vianoc. Poukázali na dôležitosť pomáhať druhým a vedieť sa rozdeliť s kamarátom.

Rumcajs bol dobrý, láskavý obuvník so zmyslom pre humor a spravodlivosť. Z príbehu sme sa dozvedeli ako sa stal z obuvníka zbojníkom, ako sa dostal do väzenia, ako sa stretol s Mankou a ako bojoval s trojhlavým drakom. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a aktívne sa zapájali do diania.

Príbehy o  zvieratkách sa rozvíjali prostredníctvom tangramov pod rukami šikovných detí. Vytvárali z nich obrazce, ktoré vystihovali dej celej rozprávky, a zároveň zapájali do toho aj svoju fantáziu. Týmto spôsobom hravou formou objavovali krásy matematiky. Vďaka nim sa predškoláci, ale aj menšie deti zoznamujú s geometrickými tvarmi.

ZA STROMY, ZA KRÍKY ŠKRIATOK SA SCHOVAL, ŠKRIATOK NÁŠ LES ASI DNES ZAČAROVAL...

Deti si nielen vypočuli príbeh o tom, ako sa škriatkovia a víly lúčia s letom, ale sa tiež na nich premenili v škriatkovo – vílovom bále, plnom zábavy, tanca a šantenia.