JV2Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad. Celá príroda hrá krásnymi farbami a jesenná príroda sa roztančila aj za našimi školskými oknami. Deti pozbierali úrodu zo záhrad a za pomoci rodičov vytvorili krásne diela. Našu školu navštívili škriatkovia, tekvicové strašidlá, veselé gaštanové postavičky a chodbu spestrili ovocno-zeleninové košíčky. Bolo to nádherné. Určiť, ktorý výrobok je najkrajší, bolo veľmi ťažké. No naša porota musela vybrať a tu sú výsledky: 1. Samko Kmecík (3.A), 2. Ninka Sapietová (1.B), 3. Sofia Bellová (3.A), 4. Saška a Nelka Slaziníkové (2.A, 3.A), 5. Sofia Kolibíková  (3.A), 6. Samko Slivoň (3.A), 7. Adamko Sapieta (2.A), 8. Jakubko Lipka (1.A), 9. Oliverko Labaj (2.A ), 10. Matiasko Holaza (3.A). Všetkým, čo sa zapojili, veľmi pekne ďakujeme.

JV1

Naša materská škola sa zapojila do unikátneho projektu realizovaného z Mliečneho fondu, do ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka. V tomto projekte si deti virtuálne adoptovali ozajstnú kravičku z poľnohospodárskeho družstva Predmier, ktorej dali meno Beluša. Zábavnou formou sa tak učia o dôležitosti konzumácie slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, o živote kravičiek a aj o práci poľnohospodárov – farmárov. Cieľom tohto projektu je u detí vypestovať pozitívny vzťah k zvieratám a správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať.

slvik slovenskaVo štvrtok 2. 10. prebehlo na našej škole školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Tešíme sa z toho, že našim žiakom sa ľudové piesne páčia a radi si ich spievajú. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a držíme im palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční až na jar. Vyhodnotenie:

kategória: 1. - 3. ročník

1.m: Ester Starovská , 2.m: Lukáš Kudelčík, 3.m: Lívia Bátorková a Tobias Hulín

kategória: 4. - 6. ročník

1.m: Rebeka Ninisová, 2.m: Sebastien Peter Nemčák . 3.m: Ema Palková a Pavel František Starovský

kategória: 7. - 9. ročník

1.m: Matej Pagáč, 2.m: Zuzana Mičietová a Nikola Tarabíková , 3.m: Tamara Šimúnová a Emma Slaziníková

Atmosféru v 9.A triede spríjemňujú pekné jesenné ikebany, ktoré žiaci vytvorili na hodine výtvarnej výchovy. Tému jesene dotvára aj  nástenka.    FOTOGALÉRIA9A

VK

Deviataci extrahovali svoju DNA. Na hodinách biológie sa práve teraz venujeme genetike. V rámci projektu Noc výskumníkov nám prišiel do školy zaujímavý balíček, v ktorom boli ukryté pomôcky na extrahovanie DNA. S radosťou a nadšením sa naši deviataci pustili do práce a na záver pokusu na vlastné oči videli dvojzávitnicovú špirálu vlastnej DNA. Hodina bola mimoriadne zaujímavá o čom svedčia aj fotky. Ďakujeme vedcom a nadšencom, že sme si mohli prakticky vyskúšať a pozrieť to, čo sa práve učíme.

FOTOGALÉRIA

BIO

Vedeckým pokusom s pomôckami z Vedeckého kuriéra sa venovali aj ôsmaci.  „Tvoje baktérie“ – to bola téma, ktorú preberali.. Na ľudských rukách možno nájsť veľké množstvo baktérií. O tom sa presvedčili ôsmaci na praktickej hodine biológie. Vyrobili v Petriho miske živnú pôdu pre baktérie, zmiešaním agaru (želatíny), živnej pôdy a vody. Do stuhnutej zmesi odtlačili svoje prsty. Misky odložili na 48 hodín na radiátor. Po návrate do laboratória našli v Petriho miskách vyrastené baktérie. Žiaci boli prekvapení množstvom baktérií, ktoré sa nachádzajú na ich prstoch. Hodina bola zaujímavá, poučná.

8A

Bližšie informácie o akcii Vedecký kuriér sa môžete dozvedieť na stránke: Noc výskumníkov

Koncom septembra 29. 9. sme si pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Tento deň bol na našej škole v znamení bielej. Deti prišli v bielom a rôznymi hrami a aktivitami sme si pripomínali, aký význam má mlieko pre naše zdravie. Mliečko je super!

kolaz

IB

Informatická súťaž I- Bobor, do ktorej sa naša škola zapája každý rok, sa uskutoční od 8. do 12. novembra. Rodičia žiakov 2. stupňa môžu cez Edupage informovať školu o záujme/nezáujme v časti Súťaže.

Žiaci si môžu vyskúšať úlohy z minulých rokov:  Archív úloh.

Viac na stránke :  iBobor

Titulná

Dňa 27. 9. 2021 sa naša škola zapojila do projektu Európsky týždeň športu. V rámci neho p. učiteľ Bírošík zorganizoval už 2. ročník behu na vykrývač. Žiaci našej školy boli rozdelení podľa ročníkov do 3. kategórií:

1. kategória - 4.,5. ročník (chlapci, dievčatá)
   2. kategória - 6.,7. ročník (chlapci, dievčatá)
   3. kategória - 8.,9. ročník (chlapci, dievčatá).

Bežalo sa do kopca k vysielaču asi 350 metrov za čo najkratší čas, a preto to nebola len taká prechádzka ružovou záhradou. Celkovo sa zúčastnilo 64 žiakov.

OK2Druháci sa len minulý školský rok naučili čítať. Pomaličky začínajú spoznávať svet knižiek a niektorí z nich už navštevujú školskú knižnicu,  Spoločne s triednou pani učiteľkou navštívili ako prví aj novovybudovanú obecnú knižnicu. Je dôležité vedieť dobre čítať, preto im pani knihovníčka poradila dôležité zásady ako správne čítať (Václav Mertin, detský psychológ)

Nauč sa dobre čítať.

OK1Knižky si vyberaj podľa svojej záľuby.

Chodievaj často do knižnice a nechaj si pri výbere poradiť od pani knihovníčky.

Čítanie kníh má byť radosťou a potešením, nie povinnosťou a trápením.

Nenechaj sa otráviť, keď sa ti knižka nepáči – prečítaj si inú.

Čítaj pravidelne. Čítaj všade – neexistuje miesto nevhodné na čítanie.

Zaujímaj sa o to, čo čítajú spolužiaci. Porozprávaj im o tom, čo čítaš ty.

Keď je vonku škaredo, kamaráti na teba nemajú čas, nič sa ti nedarí, knižka ťa nesklame – poteší a dodá dobrú náladu.