Dnes sme úspešne ukončili lyžiarsky výcvik posledným dňom v stredisku Jasenská dolina. S radosťou oznamujeme rodičom, že všetky ich deti prežili bez ťažkej újmy na zdraví (= lyžiarsky výcvik bol bez úrazu) 😍 a zo všetkých účastníkov máme šikovných lyžiarov ⛷🏂. Rovnako chválime aj účastníkov dnešného športového dňa na lyžiach, ktorí boli spolu s lyžiarskym kurzom dnes na 🌞 svahu. Chválime všetkých nie len za lyžiarske výkony, ale aj za výborné správanie. Radosť s Vami spolupracovať. Vedela som, že máme skvelých žiakov. Ďakujem, MM

Vo štvrtok 14. februára sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Traja víťazi svojich kategórií v školskom kole nás boli v Bytči reprezentovať pod vedením pani učiteľky Janky Mackovej. Zodpovedná príprava na olympiádu priniesla svoje ovocie. V konkurencii škôl bytčianskeho okresu sme výborne obstáli. Naša Anetka OHRÁDKOVÁ získala 1. miesto v kategórii C. Janka Sophie BEHRÍKOVÁ získala 2. miesto v kategórii E a v rovnakej kategorii je úspešnou riešiteľkou aj Nikoleta CUDRÁKOVÁ. Všetkým trom šikovným dievčatám gratulujeme k výsledkom a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

basketbal okres 2019Po druhýkrát sa naši starší žiaci zúčastnili okresného kola v basketbale. Chlapci vydali zo seba naozaj všetko ale chýbalo nám kúsok šťastia a neumiestnili sme sa. Tešíme sa, že naši žiaci majú radi šport. Ďakujeme za ich snahu. 🙂

skiingOd 4. februára sa naši žiaci šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili základného lyžiarskeho kurzu. Prvých päť dní sa kurz konal v lyžiarskom stredisku SkiMakov. Vždy ráno nás autobus zaviedol do strediska, s našimi skvelými inštruktormi z lyžiarskej školy "Bernardýn" sme si dali rozcvičku a počas dňa sa časť žiakov učila lyžovať a iní si za pomoci inštruktorov zdokonaľovali svoju lyžiarsku techniku. Počasie nám prialo a zažili sme krásne slnečné dni. Na záver týždňa sme mali preteky - slalom žiakov, ktorí sme všetci zvládli na výbornú. Od inštruktorov z lyžiarskej školy sme dostali diplomy a sladkú odmenu. 

Ešte nás čaká posledný - bonusový deň lyžovačky v stredisku Jasenská dolina, na ktorý sa všetci veľmi tešíme.

Vo štvrtok 7. februára naši žiaci, víťazi školského kola Geografickej olympiády, Dávid Hric a Miška Martinková zúčastnili okresného kola, ktoré sa konalo v Bytči. V olympiáde si viedli výborne, Na olympiádu sa svedomito pripravovali za pomoci pani učiteľky Janky Butkovej. Miška získala rovnaký počet ako súťažiaci na treťom mieste, rozhodol však počet bodov z praktickej časti. V teoretickej časti získala viac bodov ako žiak na treťom mieste. Miška Martinková je úspešnou riešiteľkou okresného kola. Skvele si viedol a na 2. mieste skončil Dávid Hric, ktorý so svojim umiestnením postúpil do krajského kola. Gratulujeme obom šikovným žiakom a ďakujeme za reprezentáciu. 

Vážení rodičia, milí priatelia školy, dovoľte aby sme Vás opäť po roku oslovili. 2 % dane z príjmu pre Vás v praxi neznamená žiadny výdavok navyše. Ide o daň, ktorú by ste inak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Môžete ju však premeniť na dar, ktorým podporíte modernizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu našej školy. Vyhlásenie o poukázaní 2% ako aj Potvrdenie o zaplatení dane nájdete po kliknutí priamo na tento odkaz tlačivo stiahnete, môžete si ho otvoriť, vypísať i vytlačiť.

Ďakujeme Vám i Vašim známym, ktorých v našom mene oslovíte.

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

  1. Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €
  4. Údaje napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú chcete poukázať.
  5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte najneskôr do 30.04.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska alebo do našej školy a my ich za Vás odovzdáme.

Vo štvrtok 24. januára sa naši chlapci zúčastnili na okresných majstrovstvách v stolnom tenise. Družstvo v zložení Jozef Pagáč, Peter Svrček, Juraj Hološ a Erik Hájek sa do školy vrátili s bronzovými medailami za krásne 3. miesto. Gratulujeme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy.

tenis 01  tenis 02  tenis 03  tenis 04