Oslavy aj spomienky!
Ako to už býva, druhá májová nedeľa patrí práve mamám. Na Deň matiek si všetci spomíname na tie, ktoré sa o nás celý život starajú. V tento deň je špeciálny čas povedať našim maminkám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu lásku a  vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.  Na tento sviatok sme nezabudli ani my. Deti našej školy si v pondelok 13. 5. pre svoje  mamičky vytvorili malé darčekya pripravili program, ktorým im vyjadrili svoju vďaku a úctu.

program10 program1 program2 program3 program4program5 program6program7 program8program9

Na bicykli bezpecneZLATO na okresnej súťaži. Naši žiaci sú naozaj šikovní a vedia zabojovať o víťazstvo. Súťaž v utorok 14. mája nebola ľahká. V teoretickej časti museli preukázať vedomosti z pravidiel cestnej premávky - zákon o cestnej premávke, čo zvládli na 100%. V druhej časti absolvovali jazdu zručnosti a predviedli svoju technickú zručnosť. Tretia časť obsahovala zložky: z jazda podľa pravidiel cestnej premávky, svetelné signalizačné zariadenia, premávka riadená policajtom, podľa dopravných značiek v rozsahu pre chodcov a cyklistov. Skvele naši žiaci zvládli aj zdravotnú časť. Žiakom i pedagógom, ktorí ich pripravovali na súťaž, patrí veľké ĎAKUJEM. Držíme palce v utorok 21.mája na krajskom kole.

IQ

 

Dňa 8. 4.  -  13.4. 2019 sa naši žiaci zapojili do súťaže IQ olympiáda. A dočkali sme sa už výsledkov.

IQ olympiáda je určená pre všetkých žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ, je postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále). Nepreveruje "naučené" vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať a je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh.

Výsledky našich žiakov si môžete pozrieť tu: - výsledková listina.

Alina3

Nezisková organizácia Alino organizovala  v priestoroch VÚC výstavu výtvarných prác žiakov základných škôl Žilinského kraja, ako i súťaž v správnej príprave dobrôt pre ALINA. Žiaci našej školy Matúš a Tomáš Šedivý, Palko Bavlšík, Bianka Palagyová, Matej Pagáč, Nikolka Pavelčíková a Viktória Korbášová pre našu školu vybojovali druhé  miesto a boli aj veľmi pekne odmenení. Celú atmosféru si môžete pozrieť práve tu.

 
PS: Zber hliníkových dobrôt pre ALINA naďalej pokračuje. 

piataci1 zilinapiataci2 zilinaDňa  07. 05. 2019 sa žiaci 5. ročníkov  zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku – Smelý zajko v Afrike v Dome odborov v Žiline.  Žiaci si prostredníctvom divadelného spracovania známeho príbehu precvičili slovnú zásobu získanú na vyučovacích hodinách anglického jazyka.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo sa deje po otočení vodovodným kohútikom? Asi každý očakáva také množstvo pitnej vody, koľko potrebuje. Málokto sa zamyslí, odkiaľ voda pochádza, kam odteká, čo obsahuje, akú má čistotu, kedy sa z nej stane odpadová voda a akým spôsobom ju my sami znečisťujeme. Zriedkavo rozmýšľame nad tým, ako dlho vydržia jej zásoby a či nám v blízkej budúcnosti nehrozí jej nedostatok. V hodinovom interaktívnom programe 6. mája sme sa nad týmto všetýkm zamýšľali spolu s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálekom. Súčasťou programu boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šou biznisu. Na záver deti potešila aj autogramiáda.

h2o

60424317 1265700060254175 2889739397878513664 n 159795308 455222301909814 1051019445549400064 nV piatok 10. mája sa v Základnej škole v Predmieri konali Majstrovstvá okresu v malom futbale. Zúčastnili sa aj naše družstvá chlapcov a dievčat. Dievčenských družstiev nebolo veľa, takže sme to nemali ťažké. Naše dievčatá si zo zápasu priniesli pohár za 2.miesto, keď 10 sekúnd pred koncom do ich siete padol gól a skóre sa zmenilo na 1:0 v náš neprospech. Chlapci hrali výborne, ale na postup do finále imto nestačilo. Ďakujeme za reprezentáciu školy a budeme držať palce aj v ďalších športových súťažiach.

58895122 2177724462323118 4532891214134902784 nV utorok 30.apríla sa naše mladšie žiačky zúčastnili okresného kola vo vybíjanej mladších žiačok,ktoré sa konalo v Bytči. Hoci sa neumiestnili najlepšie, predsa im patrí poďakovanie za bojovnosť a reprezentáciu školy.


nastenka

Deň Zeme sa na našej škole uskutočnil 26.4.2019. Počasie bolo krásne, slnečné ako na objednávku.

 

Žiaci boli rozdelení po úsekoch, ktoré mali za úlohu vyčistiť a odpad roztriediť do odpadkových vriec, ktoré sme hneď ráno vyfasovali od pána školníka. Do žltých vriec plast, modrých papier, zelených sklo a komunálny odpad do čiernych vriec. O 8.00 hodine sme sa rozleteli do všetkých strán našej obce. Všetci pracovali ako usilovné včeličky. Vrecia sa rýchlo plnili, odpadkov bolo viac než dosť.

 

Zapojili sme sa do Medzinárodnej výzvy # trashtag, je to výzva s ekologickým podtextom, kde sme vytvorili fotografie, na ktorých vidno miesta znečistené odpadom a následne výsledok po ich uprataní (nástenka v škole).

 

Cieľ Dňa Zeme sme splnili nad očakávania, čisté okolie, dobrý pocit z dobre vykonanej práce. Čo viac sme si mohli priať. Hádam len to, aby tých odpadkov bolo čo najmenej, alebo neboli vôbec. Mali by sme si vážiť našu krásnu planétu.