VK

Deviataci extrahovali svoju DNA. Na hodinách biológie sa práve teraz venujeme genetike. V rámci projektu Noc výskumníkov nám prišiel do školy zaujímavý balíček, v ktorom boli ukryté pomôcky na extrahovanie DNA. S radosťou a nadšením sa naši deviataci pustili do práce a na záver pokusu na vlastné oči videli dvojzávitnicovú špirálu vlastnej DNA. Hodina bola mimoriadne zaujímavá o čom svedčia aj fotky. Ďakujeme vedcom a nadšencom, že sme si mohli prakticky vyskúšať a pozrieť to, čo sa práve učíme.

FOTOGALÉRIA

BIO

Vedeckým pokusom s pomôckami z Vedeckého kuriéra sa venovali aj ôsmaci.  „Tvoje baktérie“ – to bola téma, ktorú preberali.. Na ľudských rukách možno nájsť veľké množstvo baktérií. O tom sa presvedčili ôsmaci na praktickej hodine biológie. Vyrobili v Petriho miske živnú pôdu pre baktérie, zmiešaním agaru (želatíny), živnej pôdy a vody. Do stuhnutej zmesi odtlačili svoje prsty. Misky odložili na 48 hodín na radiátor. Po návrate do laboratória našli v Petriho miskách vyrastené baktérie. Žiaci boli prekvapení množstvom baktérií, ktoré sa nachádzajú na ich prstoch. Hodina bola zaujímavá, poučná.

8A

Bližšie informácie o akcii Vedecký kuriér sa môžete dozvedieť na stránke: Noc výskumníkov