KL.Zmena

Klimatická kríza, pojem, ktorý stále častejšie počúvame zo všetkých strán.  Viem, že si možno poviete to, že sa rozširuje niekde v Afrike púšť, že sa topia ľadovce, sa nás, na našom malom Slovensku, netýka. Opak je však pravdou. Všimli ste si, že počas leta máme oveľa viac tropických dní ako pred pár rokmi? Že sa viac ako inokedy striedajú obdobia, keď neprší vôbec, s obdobiami, keď prší veľmi prudko a za krátku dobu vznikajú nebezpečné záplavy? 

Našou úlohou je teda zamyslieť sa nad tým, ako by sme to mohli zmeniť. Aj v našej škole máme šikovné deti, ktoré svoje návrhy dali na papier  a uvedomili si, že aj malými vecami dokážeme zmeniť celosvetový problém.  Pozrite si návrhy Matúša Michela, Janky Sophie Behríkovej, Jakuba Berana, Katky OhrádkovejNatálky Mohylákovej a Veroniky Gajdošíkovej.