Mikulas uvodnaMikuláš, Mikuláš, prišiel s čertom na koláč,

Tento rok pripadol čarovný dátum 6.12. na štvrtok a už od rána bolo jasné, že to nebude len ďalší bežný deň v škole. Tabule boli zaplnené básňami a rýmovačkami o neučení a neskúšaní, tak ako sa na svätého Mikuláša patrí. Všetci sme boli vo veľkom očakávaní a vzácna návšteva nás predsa len neobišla ani tento rok. Už od rána sa chodbami našej školy prechádzal Mikuláš, presne taký ako má byť, v biskupskom rúchu sprevádzaný svojimi pomocníkmi. Navštívil postupne každú triedu a ako odmenu za krásne básne a piesne všetci žiaci dostali sladký balíček.
Za zvukov zvončekov Mikuláš zavítal aj do škôlky, kde ho deti netrpezlivo čakali. Predviedli mu krásne pásmo básní a piesní, za ktoré ich Mikuláš odmenil balíčkami. Všetky detičky si pevne strážili svoj sladký poklad a sľúbili, že budú poslúchať celý rok. Nakoniec Mikuláš od nás neodchádzal naprázdno. Vo svojom vreci si odnášal našu obrovskú vďaku a prisľúbil, že sa o rok určite vráti.