babka2babka1Beseda na vlastivede v 3. ročníku s babkou p. Pavelčíkovou a prababkou p. Jančokovou sa niesla v duchu minulosti, ako ľudia žili kedysi, a ako vnímajú starší ľudia súčasnosť. Bolo to pre deti zaujímavé počúvať, aké zážitky a skúsenosti má starší človek, ktorý život žije aktívne, so záujmom o dianie vo svete i doma. Zvedaví žiaci babičku i prababičku zahrnuli množstvom otázok, ony im s pokojom a záujmom odpovedali. Tak sa podozvedali aj to, ako sa mali deti v škole v minulosti, ako kedysi vyzerali školy, ako sa obliekali žiaci, aké tresty dostávali v škole, ako sa orientovať v cudzom svete a veľa ďalších zaujímavostí.

Na záver žiaci srdečne poďakovali prababičke i babičke  za krásnu besedu peknou kytičkou. Veľké ĎAKUJEME aj od p. učiteliek.

                                      babka4