velke rovne kurz2019V dňoch od 2. – 6. 12. 2019 žiaci 2.A, 2.B, 3.A, 3.B absolvovali plavecký výcvik na plavárni  v  Čadci. Malí plavci počiatočný strach z vody rýchle prekonali po zvládnutí elementárnych plaveckých prvkov ako ponáranie sa, splývanie, dýchanie do vody, či obraty a  skoky do vody.  Plavecký kurz prebiehal pod vedením inštruktorov, medzi ktorými bol aj náš p. učiteľ Mgr. Bírošík. Za vynaložené úsilie im patrí veľká vďaka. Posledný deň plaveckého výcviku žiaci absolvovali záverečné testovanie "koľko metrov zaplávaš". Každý žiak dostal DIPLOM so zapísanou dĺžkou zaplávania. Z plaveckého výcviku sme odchádzali s dobrým pocitom, spokojní a usmiati. Je dôležité podporovať takéto aktivity, ktoré prispievajú k zdravému vývinu detí a pevne veríme, že plávnie sa stane ich obľúbeným športom.