Ponuka krúžkov CVČ pri ZŠ s MŠ SUT Veľké Rovné na školský rok 2023/2024

Názov krúžku Vedúci krúžku Zameranie
English stories Mrg.K. Martausová Krajina anglických príbehov pre 3.-5.ročník
Divadelný krúžok PaedDr. M. Michtalíková Rozvoj talentu a tvorivých schopností žiakov
Florbal Mgr. Matej Bírošík

Začiatočníci

Pokročilý

Futbalová prípravka

Jozef Beran

Tomáš Ďurina

Martin Milučký

Pre žiakov do 9 rokov
Futbal Pre žiakov 9 – 14 rokov
Joga Mgr. Zuzana Vaclavíková Zvyšovanie sily a flexibility, rozvoj sústredenia, koncentrácie
Klavírny krúžok Mgr. Jana Potočárová Program podľa nadania žiakov
Malý bádateľ PaedDr. M. Michtalíková Kultúra, príroda, šport, bádanie a relax hravou formou pre žiakov I. stupňa
Mgr. Paula Kmecíková
Mgr. Emília Zúdorová
Malý tovariš Mgr. Kristína Gulčíková Radosti i starosti knižných hrdinov, tvorba školského časopisu
PC relax klub Mgr. M. Korbášová Počítače náučne aj zábavne
Zabavme sa spolu Bc. Janka Škerková Zábavné a športové aktivity
Príprava na T-9 zo SJL Mgr. Ľ. Augustínová Pre žiakov 9. ročníka
Príprava na T-9 z MAT Mgr. Eva Drličiaková Pre žiakov 9. ročníka
Rybársky krúžok

Mgr. Pavol Šedivý

Marcel Milučký

Pre žiakov, ktorým učarovala rybačka a všetko s ňou spojené
Šikovné ruky Mgr. Zuzana Hubocká Tvorivosť a zručnosť žiakov
Turisticko - poznávací Mgr. Jana Potočárová Pobyt v prírode, turistika, bádanie a relax pre II. stupeň
Volejbal Mgr. M. Korbášová Pre žiakov 6.-9. ročníka

A:

 

MB jaskyna 1

V sobotu 3. 6. 2023 sa malí bádatelia vybrali na posledný výlet v tomto školskom roku. Slniečko krásne svietilo a tentokrát ich autobus zaviezol do Demänovskej doliny. Najskôr navštívili Demänovskú ľadovú jaskyňu, kde zvládli 64ť schodov a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácii o tejto jaskyni. Ďalšou zastávkou bola návšteva parku miniatúr MINI SLOVENSKO v Liptovsko Jáne. Mohli sme tu vidieť hrady, zámky, kostoly, zvonice, ale aj záhradnú železnicu  s piatimi traťami a viacerými vlakmi. Našli sme tu napríklad miniatúru Bojnického zámku, hradu Strečno či Vlkolínca. To všetko pod holým nebom v príjemnom, upravenom lesoparku s lavičkami. Opäť nesmel chýbať nákup suvenírov a relax na detskom ihrisku. Výlet sa naozaj vydaril, bolo nám super.

MB jaskyna 2

MB Vych 2

V stredu 10. 5.  sa malí bádatelia vybrali na výlet. Hneď po vyučovaní nás autobus zaviezol na Vychylovku v Novej Bystrici., kde sme prežili krásne popoludnie Previezli sme sa na vláčiku po historickej lesnej úvraťovej železničke a obdivovali sme prekrásnu prírodu  V skanzene kysuckej dediny sme si pozreli vzácne pamiatky zo zatopených obcí Riečnica a Havelka. Boli to väčšinou obytné domy, hospodárske budovy, ale aj krčma z Korne, dva mlyny a murovaná kaplnka zo Zborova nad Bystricou. Samozrejme nesmel chýbať nákup suvenírov, ktoré nám budú pripomínať tento skvelý výlet. Pozreli sme si aj výstavu čepcov a ozdôb hlavy a nakoniec sme si oddýchli na detskom ihrisku. Domov sme sa vrátili až večer, plní nových nezabudnuteľných zážitkov.

MB Vych 1

kaplnka1kaplnka2

Konečne sme sa dočkali slnečného jarného počasia. Preto sa v piatok 5. 5. malí bádatelia vybrali po dlhej zimnej prestávke na potulky po našej obci. Slnečko na nás krásne svietilo a aj nás hrialo.  Spoločne sme navštívili naše dve kaplnky na Ostriciach i na Horevsí. Cestou sme si všímali zobúdzajúcu sa jarnú prírodu a zahrali sme sa aj naháňačky alebo skrývačky v lese. Bolo super!

divadlo pre skolku1divadlo pre skolku2

 

Vo štvrtok 20. 4.  zavítal divadelný krúžok do materskej školy s predstavením Koza odratá a jež. Divadielko sa deťom veľmi páčilo. Naši  herci si za svoj výkon zaslúžia veľkú pochvalu. 

babkove divadlo

 

Do 2.A zavítalo bábkové divadlo. Malé herečky z divadelného krúžku prekvapili svojich spolužiakov a zahrali im bábkové divadielko O pampúšikovi. Diváci šikovné bábkoherečky odmenili potleskom.

antarktdaDeti z Centra voľného času v bábkovom divadle Žilina, prostredníctvom predstavenia A ako Antarktída - netradičného konceptu - zistili, ako funguje život na najodľahlejšom kontinente planéty. Prostredníctvom skvelých hercov sme sa dostali na čarovný svetadiel, ktorý vyzerá ako z rozprávky, no pritom je skutočný. Na jeho ľadových pláňach žije viac tučniakov ako ľudí, je to jediný kúsok sveta, ktorý nepatrí nikomu. Tento príbeh bol ukážkovým príkladom dohody medzi všetkými jestvujúcimi krajinami a symbol toho, že nad všetkými nerovnosťami dokáže zvíťaziť myšlienka, ktorá spája. Dozvedeli sme sa, že v ľuďoch je neutíchajúca túžba spoznávať svet, chrániť ho a uvedomovať si, že rovnováha medzi človekom a prírodou je krehká.

Skúpa pani Zima na sneh akoby vypočula naše želanie a pripravila nám vo februári úžasné podmienky na zimné radovánky. Túžili sme po riadnej sánkovačke a podarilo sa. Na slnkom ožiarenom svahu si deti z krúžku Malý bádateľ naozaj zajazdili a dokonca viackrát využili vhodné možnosti. Na usmiatych tváričkách detí, ktoré zaplnili svah bolo vidieť spokojnosť z pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu.

sankovacka februar

Deti z krúžku Malý bádateľ využili posledné zvyšky snehu. Okrem guľovačky mali veľkú radosť zo snehových stavieb, ktoré sa im naozaj vydarili. Zistili, že mokrý sneh má dobré vlastnosti na modelovanie. Dúfame, že snehu pripadne a bude aj sánkovačka.

MB januar