Naša materská škola sa v školskom roku 2022/2023 zapojila do súťaže o NAJ BÚDKU SLOVENSKA, ktorú organizuje Občianske združenie Malá Lehota Biele More. Šikovní oteckovia a dedkovia vyrobili naozaj krásne búdky, ktorými sme reprezentovali našu škôlku. Vyhodnotenie, ktoré sme dostali teraz nás veľmi potešilo. V kategórii A získal krásne 3. miesto Tomáško Hujík so svojím otcom a 32. miesto Benjamínko Bátorek so svojím dedkom. Benjamínkova búdka bola zaradená medzi najkrajšie búdky a bude umiestnená na prvom pamätníku búdok na Slovensku. Do súťaže bolo prihlásených 200 vtáčích búdok, takže konkurencia bola naozaj veľká.

Naše  búdky sú zároveň zaradené do facebookovej súťaže o ocenenie „NAJ búdka facebook 2023“, kde za svojho favorita môžete hlasovať na facebooku/ Naj búdka, a to označením „Páči sa mi to" na konkrétnu fotografiu búdky. Všetky búdky budú umiestnené v prírode na rôznych miestach tam, kde budú potrebné a hlavne účelné.

Týmto spôsobom nielenže motivujeme deti a mladú generáciu k zapojeniu sa do ochrany prírody, ale aj podporujeme tvorivý prístup k riešeniu problémov biodiverzity. 

Informácie:

  • Prevádzka materskej školy je v čase od 6:30 do 16:00 hod.
  • Príchod  je od 6:30 do 8:00 hod., následne sa MŠ uzamyká a priestory sa dezinfikujú (prosíme dodržte čas príchodu),
  • Zaradenie do tried v šk. roku 2023/2024 bude zverejnené vo vstupnej chodbe materskej školy a na Edupage,
  • MŠ v budove ZŠ: Trieda VČIELKY, LIENKY a MOTÝLIKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy a v sprievode rodičov výťahom alebo schodiskom prídu do šatne. Rodičia vstupujú len do priestorov šatne, pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy. 
  • MŠ v budove nad jedálňou: Trieda SLNIEČKA a ŽABKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy, ostatné veci si odložia do skrinky. V sprievode rodičov prídu k vstupným dverám na poschodí a rodičia pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy.
  • Materská škola zabezpečí vykonávanie ranného zdravotného filtra podľa štandardných pravidiel.
  • V budove MŠ sa zákonný zástupca zdržiava čo najkratšiu dobu:
  • Rešpektuje pravidlá nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy, stanovené materskou školou.
  • Žiadame rodičov, aby deťom nedávali do MŠ mobily, šperky, Smart hodinky,...

Z dôvodu veľmi nízkej účasti prihlásených detí na pobyt počas leta bude materská škola zatvorená od pondelka 17. júla 2023.

Na detičky sa budeme tešiť opäť od pondelka 4. septembra.

Prosíme rodičov, ktorí žiadali o prijatie svojho dieťaťa do materskej školy pri ZŠ s MŠ SUT Veľké Rovné, aby si Rozhodnutie o prijati alebo neprijatí vyzdvihli na riaditeľstve školy dnes, v stredu 28.6. do 16,00 hodiny, zajtra - vo štvrtok  29.6. od 7,00 do 16-tej hodiny, prípadne budúci týždeň v pracovných dňoch od 7,00 do 15,30 hodiny.
Ďakujeme za spoluprácu.

Jún je predzvesťou blížiacich sa prázdnin, končí sa ďalší školský rok a s ním ruka v ruke prichádza koniec škôlkarského života našich predškolákov. Brány našej materskej školy opúšťa 30 nádejných prváčikov. Všetci prešli poslednou vedomostnou skúškou a spoločne zložili sľub predškolákov. Poslednou piesňou na rozlúčku zaspomínali na spoločné chvíle strávené v materskej škole a spolu s ostatnými škôlkarmi ukončili našu milú slávnostnú rozlúčku. Na pamiatku dostali vrecúško s prekvapením, ktoré im bude pripomínať čas strávený v materskej škole.

A akáže by to bola rozlúčka bez sladkej dobroty? Sladká tortička v tvare knihy pre naše odchádzajúce deti bola prekvapením a darčekom od pani učiteliek.

V tomto školskom roku sa inovatívnym spôsobom deťom snažíme priblížiť proces života rastlín vo vonkajšom prostredí - vo vytvorených vyvýšených záhonoch, v pestovaní a zbere vlastnej úrody. Deti prostredníctvom zážitkového učenia počas roka  spoznávajú a prakticky realizujú starostlivosť o rastliny, rozpoznávajú ovocie a zeleninu, získavajú hodnotné sociálne zručnosti, zapájajú sa do tímovej práce a spoznávajú zdravý životný štýl. Už sa tešíme z prvej úrody.

Dňa  14.6.2023 sa deti z našej materskej školy zúčastnili prechádzky po „Rozprávkovom lese“. Na chvíľu sme sa ocitli vo svete rozprávok a dobrodružstiev, kde sme sa stretli s rozprávkovými bytosťami – ježibabou, drakom, vílou, čertom, kráľom, vodníkom, prasiatkami a mnohými ďalšími. Čakalo nás množstvo neopakovateľných zážitkov, prekvapení a rozprávkových postavičiek. Z areálu sme mali skvelý výhľad na Hrad Strečno a Rozhladňu Špicák. O hladné brušká sa postarali tety kuchárky na Kolibe Panoráma, kde nám pripravili chutný obed. Všetci sme spoločne prežili krásny deň, na ktorý budeme dlho spomínať.

Veľké poďakovanie patrí pánovi starostovi za sponzorský dar všetkým deťom v podobe vstupeniek a obedu.

Navštívilo nás nezvyčajné dievča – divoké, pojašené, večne nespokojné, a tak trochu aj utrápené. Beta Analfabeta ušla z domu a dostala sa až do našej divadelnej knižnice, v ktorej sa aj vďaka pani Knihomile začali opäť diať čudné veci  a postupne ožívali postavy z kníh.  

Tohtoročný MDD bol v našej škôlke opäť raz nezabudnuteľný. Tento deň sme strávili na futbalovom ihrisku Nivy. Bol plný radosti, veselosti a prekvapení.   Najskôr nás navštívil ujo rybár Paľo, ktorý nám pútavo porozprával o rybách, ktoré sú súčasťou našich tokov. Deti oboznámil s odchovom rýb, metódami rybárčenia, ochranou vody, s jednotlivými druhmi rýb a živočíchov, ktoré žijú v našej rieke Rovnianke. Vonku nám navyše svietilo slniečko, a tak sme maľovali, súťažili, modelovali, tancovali a zabávali sa.

Deťom veľmi chutil obed v prírode, ktorý nám pripravili tety kuchárky. Veľký zážitok mali z oddychovania pod stanom na dekách. Deti odchádzali z ihriska unavené, ale plné zážitkov.

Chceme sa poďakovať pánovi starostovi, ktorý sa pričinil o toto vydarené podujatie MDD venované našim deťom a za sladký balíček pre všetky deti.