Pri nástupe do materskej školy potrebuje Vaše dieťatko:

 • Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti - bude k dispozícii pri vstupe do MŠ (môžete odovzdať aj elektronicky na EduPage alebo vytlačiť a vypísať v pohodlí domova a priniesť do MŠ v deň nástupu), 
 • papučky - pevná obuv s bielou podrážkou (nie crocs, sandálky, balerínky...),
 • náhradné oblečenie do skrinky,
 • pyžamko (deti, ktoré budú spávať),
 • prefotená kartička poistenca (detičky, ktoré zmenili poisťovňu a detičky, ktoré do škôlky nechodili),
 • na úrazové poistenie 1,80 € na dieťa/rok,
 • predškoláci úbor na cvičenie = tričko s krátkym rukávom a pohodlnné krátke nohavice.
 • Prosíme rodičov, aby všetky veci deťom podpísali.

Informácie:

 • Prevádzka materskej školy je v čase od 6:30 do 16:00 hod.
 • Príchod  je od 6:30 do 8:00 hod., následne sa MŠ uzamyká a priestory sa dezinfikujú (prosíme dodržte čas príchodu),
 • Zaradenie do tried v šk. roku 2022/2023 bude zverejnené vo vstupnej chodbe materskej školy a na Edupage,
 • MŠ v budove ZŠ: Trieda VČIELKY, LIENKY a MOTÝLIKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy a v sprievode rodičov výťahom alebo schodiskom prídu do šatne. Rodičia vstupujú len do priestorov šatne, pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy.
 • MŠ v budove nad jedálňou: Trieda SLNIEČKA a ŽABKY: Deti sa prezúvajú vo vstupnej chodbe, topánočky si uložia do políc na prízemí materskej školy, ostatné veci si odložia do skrinky. V sprievode rodičov prídu k vstupným dverám na poschodí a rodičia pre odovzdanie dieťaťa zazvonia na zvonček a dieťa preberie výlučne zamestnanec materskej školy.
 • Materská škola zabezpečí vykonávanie ranného zdravotného filtra podľa štandardných pravidiel.
 • V budove MŠ sa zákonný zástupca zdržiava čo najkratšiu dobu:
 • Rešpektuje pravidlá nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy, stanovené materskou školou.
 • Žiadame rodičov, aby deťom nedávali do MŠ mobily, šperky, Smart hodinky,...

Kontakty:

Materská škola v budove ZŠ: 041 558 2178    mobil: 0911 298 443 

Materská škola nad jedálňou:   mobil: 0911 333 671

Pre tých z Vás, ktorí v septembri povedú svoje dieťatko po prvý raz do škôlky ponúkame niekoľko tipov, ako ho na túto významnú udalosť v jeho živote pripraviť.

Niektoré deti si v novom prostredí zvyknú ľahko, tešia sa a ráno v šatni Vám ani nestihnú dať pusu a už utekajú za hračkami, kamarátmi ... Iné sa síce tešia, ale po prvých dňoch, keď zistia, že je to "navždy", môžu začať škôlku odmietať a na prispôsobenie sa novej situácii potrebujú viac času.

Dieťa pri nástupe do materskej školy má zvládať na základnej úrovni hygienické návyky. Plienky v materskej škole nie sú povolené. Dieťa má vedieť oznámiť, že potrebuje použiť WC. Malo by zvládať základné pohyby ako sú chôdza, chôdza po schodoch, chôdza cez prekážky, pomalý beh. Nemalo by mať strach z iných detí. Dieťa má prejavovať snahu samostatne sa obliekať, má prejavovať snahu samostatne jesť lyžicou a piť, aby bolo možné s pomocou učiteľky dokončiť stravovací proces.

Materská škola by sa nikdy nemala spájať s niečím negatívnym. Je vhodné chodievať už pred nástupom do materskej školy s dieťaťom na prechádzky do okolia školy, rozprávať mu o deťoch na dvore. Nikdy neprejavovať pred dieťaťom najavo vlastné obavy a neistotu. Z prvého dňa pobytu v materskej škole by sa mohla stať malá rodinná oslava. Je vhodné, ak dieťa vlastnoručne nakreslí obrázok pre pani učiteľku. Rodič musí dávať najavo, že škôlka je samozrejmou súčasťou každodenného života. Je vítané, ak rodič a dieťa pol roka pred nástupom do materskej školy, absolvuje po dohode prvé skúsenosti s odlúčením od rodiča, získa často prvé skúsenosti so zapájaním do hier s inými deťmi v kolektíve.

Rozlúčková torta vonia,

na nej sviečka horí,

sfúknime ju spolu,

šťastní sme tu boli.

      Poslednýkrát škôlkar som,

      zahrám sa a zaspievam,

      mám šesť rokov, škola volá.

      Dovidenia. Odchádzam.

Náš novovysadený a upravený les sa čarovnou paličkou zrazu premenil na zázračný rozprávkový les. Víly a škriatkovia tancom vítali leto, tešili sa z vysadených stromčekov a čistého lesa. Vyskúšali si nové domčeky, ktoré im deti z našej materskej školy postavili, a to len z materiálov, ktoré našli v lese. Šišky, kamene, konáre.....

Radosti a veselosti nebolo konca kraja ...

 

Naša materská škola sa v spolupráci s pánom poľovníkom Fulmekom, zapojila do projektu, ktorý vyhlásilo nakladateľstvo FORUM v Bratislave. Spoločne sme prežili zaujímavé a  náučné predpoludnie v lese. Vypočuli sme si pútavú prednášku o práci poľovníka, vysadili sme nové stromčeky, vyčistili časť lesa, plnili rôzne aktivity s enviromentálnou tematikou a postavili rozprávkové domčeky pre lesných škriatkov a víly. Unavení sme sa pohostili maškrtami, ktoré nám mamičky pripravili.

Ďakujeme p. Fulmekovi a jeho rodine za ich čas a ochotu pri realizácii projektu.

Dňa 20. 6. sa uskutočnil celodenný výlet detí z tried  VČIELKY, LIENKY  a MOTÝLIKY na futbalovom  ihrisku Nivy. Tento deň bol pre nás plný hier a zábavy. Veľmi sme sa tešili aj na piknik v prírode, počas ktorého sme si oddýchli a spapali, čo nám mamičky nabalili. Deti sa hrali  rôzne pohybové hry, chlapci hrali futbal a dievčatá sa hrali lúčne hry, a hry so spevom. Veľmi nám chutil aj guláš v prírode, ktorý nám pripravili tety kuchárky. Po dobrom obede sme si oddýchli pod prístreškom na piknikových dekách a vypočuli sme si pri tom aj rozprávku. Na záver nás čakala diskotéka a výtvarné aktivity podľa výberu detí.

Z ihriska deti odchádzali unavené, ale plné zážitkov.

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili s našimi predškolákmi do celoslovenskej výtvarnej súťaže detí predškolského veku  s názvom OBRÁZOK PRE DARINKU - VOŇAVÉ LETO. Výtvarné práce detí boli originálne a nápadité. Deťom a ich krásnym prácam držíme palce, aby sa organizátorom páčili.

V našej materskej škole sa 31.5. 2022 a 1.6.2022 uskutočnili výnimočné dni pre deti pri príležitosti MDD.

Dňa 31.5. sme prežili  športový deň v telocvični pod vedením certifikovanej trénerky a inštruktorky Michaely Výbochovej. Deti aktívne cvičili na malých fitness trampolínach – Jumping, s kombináciou s fitloptami. Cvičenie prebehlo hravou formou za sprievodu veselej hudby.

Druhý deň 1.6. sme strávili v prírode, kde nás čakali rôzne enviromentálne a športové aktivity spojené s poznávaním rastlín, stromov, pozorovaním drobného hmyzu a objavovaním krás prírody. Vyčistili a upratali sme kus lesa, čím u detí pestujeme ochranárske postoje a zdôrazňujeme im význam a hodnotu životného prostredia nielen pre človeka, ale aj pre rôzne živočíchy. Na záver sme si vychutnali zaslúžený oddych a čakala nás aj sladká odmena. 

Aj napriek tomu, že je ľudovej umeleckej výroby stále menej, existujú ešte nadšenci, ktorí na ľudové remeslá vyrábané tradične nedajú dopustiť. Aj vďaka nim sa remeslá udržiavajú pri živote. Aby naše deti nezabúdali na tradície našich predkov, tak sme pozvali do našej materskej školy ľudovú remeselníčku p.hrnčiarku Annu Čičkovú. Deti mali možnosť vyskúšať svoju zručnosť pri práci s hlinou a získať nové poznatky o najstaršom remesle hrnčiarstve. Domov si odniesli vlastnoručne vyrobenú misku v tvare srdiečka.