EDŽiaci 6. a 7. ročníka absolvovali tradičnú jesennú turistickú exkurziu EKODEŇ. Ich cieľom sa tentokrát stal geografický bod, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Česka a Poľska.  Trojmedzie nad Čiernym je unikátna lokalita na Kysuciach. Z tohto bodu pokračuje 541km slovensko - poľskej hranice a 251 km slovensko - českej hranice. Na Trojmedzí tak mohli žiaci zažiť aj ojedinelý zážitok - stáť naraz v troch štátoch. Počasie nám prialo a my sme si užili krásny deň na úžasnom mieste.

IBOBV týždni od 7. 11. 2022 prebiehala na škole informatická súťaž I- Bobor, v ktorej si mohli žiaci ponamáhať svoje hlavičky v 5 ľahkých, 5 stredne ťažkých a 5 náročných matematicko- logických úlohách. Viac ako 50 bodov, tým pádom je úspešným riešiteľom a zároveň získava diplom:

Kategória Bobrík (4.,5. roč.) : Ráztočná (5.A), Michel, Sako, Hnáthová (5.B).

Kategória Benjamín ( 6. a 7. roč.)nikto.

Kategória Kadet (8. - 9. roč.)Kozák, Danihel (8.A.), Věstinský, Cabajová, Horvát (9.A).

Ďakujeme všetkým za účasť v súťaži a gratulujeme výhercom. Budú odmenení na konci šk. roku.

DK

Opäť sme boli v divadle,tentokrát však bolo v slovenskom jazyku a rozumeli sme všetko 😁 Don Chichot de la Mancha je literárna postava, ktorú sme nepoznali. Dvaja herci,ktorí odohrali všetky možné aj nemožné postavy nás rozosmievali počas celého predstavenia. Don Quijote spolu si svojím sluhom putovali krajinami na koňovi a somárovi, na pódium si však herci priniesli namiesto toho prastaré bicykle. Sluha so svojím pánom pochádzali z rozdielnych spoločenských vrstiev a mali rozdielne povahy, avšak rozumeli si a vzájomne sa dopĺňali.  Moderné spracovanie literárneho diela žiakov siedmeho,ôsmeho aj deviateho ročníka nielen  pobavilo,ale im aj ukázalo postavu,ktorá stavala do konfliktu ideál a skutočnosť. Zobrazili márnosť večného boja človeka s veternými mlynmi. Nech sa snažíme akokoľvek, jednotlivec nie je schopný sám vyriešiť problémy spoločnosti.

Žiaci 4.A vo svojom projekte z prírodovedy skúmali tajomstvá vesmíru. Dozvedeli sa o slnečnej sústave a o tom, čo všetko môže skrývať. Možno práve toto učivo a tento projekt mnohým žiakom ukázal nové možnosti poznania.

vesmir4A

315892603 203591538713244 4946670895342449158 n

Nadácia KIA vyhlásila súťaž s názvom „Zručná trieda s Unimat Technics“. Unimat Technics je viacfunkčná súprava (pílka, sústruh, vŕtačka.....), ktorej 8 kusov nám venovala práve Nadácia Kia. V rámci predmetu Technika sme sa do tejto súťaže zapojili s 9.A triedou. Od 16.11-30.11.2022 spustila na svojom facebookovom profile Nadácia Kia Slovakia  hlasovanie. Škola, ktorá získa najviac lajkov pod svoju fotku výrobkov, získa možnosť exkluzívnej prehliadky závodu Kia Slovakia. Trom školám s najväčším počtom lajkov, daruje nadácia Kia Slovakia balíček spotrebného tovaru v hodnote 734,40 € na ďalšie technické vzdelávanie v škole.

PODPORTE NAŠE DETI NA FACEBOOKU NADÁCIE KIA LAJKOM POD NAŠIM OBRÁZKOM.

ĎAKUJEME za naše deti ❤️

beseda1a2

Sme veľmi radi, že k nám, na našu školu, opäť zavítala pani spisovateľka Kristína Mišovičová. Autorka úžasnej knižky Decká z mesta sa nevedia biť prišla našim deťom predstaviť svoje dve nové knihy. Žiakom prvého a druhého ročníka predstavila pútavo ilustrovanú knihu Malvínkine Vianoce a tretiakom až piatakom svoju fantasy prvotinu - Nathaniel, posledný potomok Druidov. Ktovie, možno ju budú deti čítať rovnako rady, ako knihu Harry Potter. Knihy deti zaujali, najmä po prečítaní úryvku samotnou autorkou. Žiaci si ich mali možnosť aj zakúpiť. Sú o to vzácnejšie, že im do nich pani spisovateľka napísala osobné venovanie.

beseda3a4a5

BB

V piatok 11. novembra sa konali majstrovstvá okresu starších žiakov a žiačok v bedmintone. Naši žiaci a žiačky nemohli chýbať a podali aj perfektné výkony. Po prvýkrát sa na medailovej pozícií umiestnili aj naše dievčatá a získali strieborné medaile. Chlapci po vyhratom zápase o 3. miesto brali bronz. Gratulujeme a držíme našim šikovným žiakom aj naďalej palce na športových súťažiach.

Chlapci: Ján Papučík, Tomáš Palagy. Dievčatá: Natália Ovsenná, Kristína Hološová = šetci z 9.A

bio 2

V piatok sme na hodine biológie pozorovali slepačie vajíčko. Tak bežná a každodenná vec si poviete, ale aké záhady v sebe skrývala. Pod mikroskopom sa nám ukázali drobné otvory v škrupinke, papierovitá blana prekvapila aj skúsených kuchtíkov. Celá hodina bola veľmi zaujímavá o čom svedčia aj fotografie.

HV2

Žiaci 9. ročníka sa na hodinách slovenského jazyka a literatúry stretli s velikánom menom P.O.Hviezdoslav. Cez rozbor diela Krvavé sonety sme sa stretávali s jeho zložitou lexikou. Rozhodli sme sa, že sa nevzdáme a pochopíme jeho slovám. Pomocou Krátkeho slovníka slovenského jazyka sme vyhľadávali význam jeho slov. Z týchto slov sme vytvorili Slovník pre mladých. Zároveň, aby sme neostali dlžní, tak sme vytvorili Slovníky pre Hviezdoslava, do ktorého sme zaradili slová, ktorým by on nerozumel.