zpis24 1

V piatok 12. 4. sme v našej škole privítali šikovných predškolákov. Prišli v sprievode svojich rodičov, aby nám ukázali, či sú pripravení nastúpiť v septembri do 1. triedy. Spoločne s pani učiteľkami i pánom učiteľom prešli krajinami Písmenkovo, Farbičkovo, Číselkovo či Rozprávkovo, kde plnili zaujímavé úlohy. Všetci sa veľmi snažili, krásne recitovali a spievali. Na konci cesty ich čakalo milé prekvapenie, sladkosť a pamätný list zo zápisu. V septembri sa môžeme tešiť na šikovných žiačikov, ktorí pribudnú do našej veľkej školskej rodiny.

zpis 24 2

TITL1120240404 094756Po veľkonočných prázdninách odohrali naše florbalistky zápas o postup na majstrovstvá kraja. Súperkám zo ZŠ sv. Gorazdu Žilina nedali šancu, zápas vyhrali 11:3 a postupujú ďalej. Ďakujeme dievčatám za krásne výkony a budeme im držať palce o týždeň na majstrovstvách kraja v Kysuckom novom meste.

Zostava: Mohyláková Natália, Rovňanová Viktória, Lagová Rebeca, Škorvanová Lenka, Dorinská Natália, Palagyová Bianka, Pekaríková Tatiana, Chromíková Vanesa, Tarabíková Natália, Ohrádková Katarína, Bátorková Laura a Jánošíková Soňa.
  • ifx8fd9ba3d9490275c eduresized zabkyMesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. V rámci mesiaca knihy sme už tradične zorganizovali v školskej knižnici recitačnú súťaž, ktorá má v našej materskej škole dlhoročnú tradíciu. Deti brali súťaž naozaj vážne a poctivo sa pripravovali. Veľký talent malých básnikov bol patrične ocenený potleskom a malým darčekom. Spoločne sme prežili krásne literárne dopoludnie.

citajme24 1

Linka detskej istoty zorganizovala už 15. ročník celoslovenského detského čitateľského maratónuktorý bol tento rok realizovaný s významnou podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky.

Cieľom podujatia „ČÍTAJME SI…“ je podporiť a zvýšiť záujem detí o čítanie kníh a zapojiť do celoslovenského detského čitateľského maratónu čo najväčší počet detí (žiakov a študentov), ktorí čítajú v rôznych jazykoch súčasne v danom termíne vo viacerých mestách či obciach po celom Slovensku. Tento rok sa tento čitateľský maratón  konal v termíne od 18. do 22. marca 2024. Čítalo sa po celom Slovensku na školách a v knižniciach, v školských kluboch, v centrách voľného času, v škôlkach atď. Čítalo sa aj v našej škole. Žiaci z 1. stupňa čítali už počas rozprávkovej noci knihu Márie Ďuríčkovej Danka a Janka a žiaci 2. stupňa čítali knihu podľa svojho vlastného výberu v týždni od 18.3. do 22. 3.

citajme24 2

vsetkovedko 2024

Do veľkej súťaže o najmúdrejšieho z najbystrejších sa v tomto školskom roku na našej škole zapojilo 15 žiakov, z toho 14 získalo titul Všetkovedko  a jeden si odniesol titul Všetkovedkov učeň. Sme veľmi radi, že aj žiaci z našej školy sa zapájajú do tohto projektu.

A ako to tohto roku dopadlo? Tituly Všetkovedka získali: 1.A - Michael Sapieta, Tomáš Hujík, Peter Malík, Michal Kortiš, Ivica Mičuchová, Jonas Locatin, Branislav Jančok, Sophia Škorvanová, 1.B - Oliver Hulín, Olívia Buntová, Irina Jankuvová, Šimon Markuš, Viktória Hrmelová, 3.B – Terézia Tarabíková a titul Všetkovedkov učeň získal Matej Mohylák z 3.B Všetkým gratulujeme a prajeme veľkú túžbu po nových vedomostiach.

knika 2B 1

Žiaci 2.B triedy si pripomenuli "marec - mesiac knihy" výrobou vlastnej originálnej knižky. Sami si zvolili tému i obsah svojej knižky. Niektoré boli rozprávkové, niektoré náučné či dokonca vytvorili školskú učebnicu - Šlabikár. Žiaci využívali predovšetkým vlastnú fantáziu a tvorivosť pri písaní príbehov, ktoré doplnili o pôsobivé ilustrácie. Knižku si následne zošili zošívačkou.

knika 2B 2

HK okres 2HK okres 1

Na tohtoročnom okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína v Bytči nás reprezentovali žiaci Silvia Korbášová a Sebastién Peter Nemčák (6.A), Kristínka Sapietová a Kristínka Bohiníková (9.A) a za prvý stupeň Ester Starovská a Adam Brezina (3.A). V silnej konkurencii obstáli nakoniec Adam Brezina, Ester Starovská a Kristínka Sapietová, ktorí obsadili krásne 3. miesta. Gratulujeme.